مزایای میکرودرم ابریژن پوست

انواع میکرودرم ابریژن پوست

میکرودرم ابریژن یکی از روش های جوانسازی پوست است. این روش همچنین ممکن است به افرادی که دارای برخی از مشکلات پوستی هستند نیز توصیه شود. جوانسازی پوست یکی از اصلی ترین راه های مقابله با افزایش سن است. این روش، یکی از روش های غیرتهاجمی جوانسازی پوست صورت به حساب می رود و بر پایه لایه برداری صورت است. میکرودرم ابریژن خانگی چگونه است؟ آیا استفاده از این روش برای جوانسازی عوارض دارد؟ در ادامه مقاله برای پاسخ به این سوالات با ما همراه باشید.

مزایا‌ی میکرودرم ابریژن

سال ها پزشکان به دلیل وجود عوارض روش های جراحی برای جوانسازی پوست صورت به دنبال روش های جوانسازی بودند. میکرودرم ابریژن یک روش غیر جراحی است. همچنین مزایای زیادی دارد. بهره بردن از مزایای روش های جوانسازی پوست بدون تجربه عوارض ناخوشایند روش های جراحی بی شک مورد علاقه بسیاری از متقاضیان در سال های اخیر قرار گرفت.

 • از بین بردن خطوط ظریف و چین و چروک
 • برطرف کردن هایپرپیگمانتاسیون و لکه های پیری و لکه های قهوه ای
 • از بین بردن منافذ بزرگ و جوش های سر سیاه
 • مفید برای آکنه و اسکار آکنه
 • افزایش خاصیت الاستیک صورت
 • کمک به از بین رفتن رنگ پوست کدر
 • یکدست کردن سطح پوست
 • کمک به درمان ملاسما
 • ترمیم آسیب های ناشی از نور خورشید

علاوه بر موارد بالا باید گفت این روش بدون درد است و برخی از عوارض احتمالی آن مانند قرمزی پوست و خارش پوست تنها به یک روز باقی خواهد ماند.

مزایای میکرودرم ابریژن

انواع میکرودرم ابریژن

برای لایه برداری تحت این روش ممکن است از روش های مختلفی استفاده شود که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

هندپیس با نوک الماس

از این دستگاه برای قسمت هایی از صورت استفاده می شود که پوست نازک و حساس تری دارد. این دستگاه با نوک الماس با ملایمت عملیات لایه برداری از سلول های مرده پویت را انجام داده و سپس سلول های مرده به وسیله مکنده این دستگاه کشیده می شود. مدت زمان ایتسفاده از این دستگاه روی بخش های مختلف صورت و همینطور مدت زمان باقی ماندن دستگاه، از عوامل مشخصص کننذه میزان لایه برداری صورت است

میکرودرم ابریژن کریستالی

در این روش کریستال های ریز شده بر روس سطح پوست صورت قرار می گیرد. پوست های مرده صورت در این روش، به وسیله مکنده دستگاه کشیده می شوند.

میکرودرم ابریژن خانگی چگونه است؟

میکرودرم ابریژن خانگی دستگاهی کوچک و قابل حمل است. به وسیله آن می توان عملیات جوانسازی پوست را انجام داد. اما از جمله معایب استفاده از این روش بدون مراقبت متخصص می توان به ترم و قرمزی و حتی آسیب به پوست صورت اشاره کرد. البته لازم به ذکر است دستگاه های خانگی قدرت مکش و سایندگی کمتری دارند. دقت کنید در صورتی که قصد خریداری دستگاه میکرودرم ابریژن را دارید، تنظیمات آن را برای بخش های مختلف پوست تغییر دهید. به عنوان مثال از قمست هایی که مکش کمتری دارد، برای نواحی دور چشم ها استفاده کنید.

این روز ها برخی از درمان ها شامل استفاده از روش های جدید تر می شود. هیدرودرم ابریژن پوست یکی از آن ها است که در ادامه به آن می پردازیم.

میکرودرم ابریژن خانگی

هیدرودرم ابریژن

در این روش افیوژن پوستی همزمان انجام می گیرد. یعنی علاوه بر لایه برداری پوست صورت، به تزریق موادی به صورت انجام می شود. این مواد کلاژن سازی را تحریک می کند و موجب جوانسازی پوست صورت در دراز مدت می شود. همچنین لایه برداری یا اکسفولیاسیون در این روش به بدون کریستال است. مزایای هیدرودرم برای پوست صورت شامل مراحل بیشتری برای جوانسازی می شود.

جلسات درمان

تعداد جلسات درمانی برای انجام جوانسازی پوست به روش میکرودرم ابریژن معمولا به شزایط متقاضی بستگی دارد. این تعداد جلسات از 5 الی 16 جلسه متغیر است. فاصله میان تعداد جلسات نیز معمولا دو هفته یکبار و یا ماهانه یکبار است. هزینه های درمان با این روش نیز به تعداد جلسات بستگی دارد. این روش یک روش زیبایی محسوب می شود. بنابراین شامل بیمه های درمانی نمی شود. قبل و بعد از هر جلسه مراقبت هایی باید انجام شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

مراقبت های قبل و بعد از جلسات درمان

 • بهتر است یک هفته قبل از شروع درمان از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی و یا استفاده از کرم های برنزه و آفتاب گرفتن خودداری کنید.
 • حداقل یک هفته قبل از انجام اپیلاسیون در ناحیه تحت درمان یا وکس صورت خودداری کنید.
 • اگر از کرم های لایه بردار استفاده می کنید، ضمن اطلاع به پزشک مصرف را 3 روز قبل از درمان متوقف کنید.
 • قبل از جلسات صورت خود را از مواد آرایشی تمیز کنید.
 • پس از درمان ممکن است توصیه شود از مرطوب کننده استفاده کنید.
 • پوست خود را هیدراته نگه دارید و از محصولات مراقبت از پوست ملایم استفاده کنید.
 • از مصرف داروهای موضعی آکنه خودداری کنید.

سخن آخر

یکی از روش های غیر تهاجمی جوانسازی پوست میکرودرم آبریژن است که به روش های مختلفی زیر نظر متخصص پوست و مو و زیبایی انجام می شود. این روش برای جوانسازی پوست است که در برخی از موارد برای بهبود برخی از مشکلات پوستی نیز پیشنهاد می شود. درمان با این روش نیازمند زمان است. همچنین ممکن است بعد از هر جلسه مقداری کبودی و تورم خفیف در صورت ایجاد شود که این عوارض به سرعت از بین خواهد رفت. این درمان دوران نقاهت ندارد و شاید بتوان بلافاصله ی از آن به کار های روزمره پرداخت. برای این کار بهتر است تحت نظر یکی از بهترین متخصصان پوست، مو و زیبایی در تهران باشید.

سوالات متداول

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *