لیزر-موهای-زائد

لیزر موهای زائد در ونک

لیزر موهای زائد و جدیدترین تکنیک چگونه است؟ از گذشته دور از روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شد. این روش ها با معایبی نظیر ماندگاری پایین، زمان بر بودن و ایجاد مشکلاتی نظیر تیرگی پوست، همراه می باشند. با انجام لیزر موهای زائد می توان از شر 90 درصد موهای زائد خلاصی یافت، با ما همراه باشید تا بیشتر در خصوص لیزر موهای زائد، مزایا و معایب آن بدانید.

لیزر موهای زائد چیست؟

موهای زائد بدن، برای همه افراد امری نا خوشایند می باشد. همه افراد به طریقی به دنبال خلاصی از این موها هستند. لیزر موهای زائد روشی است که در آن فولیکول های موهای زائد توسط لیزر مورد حمله قرار گرفته و منجر به آسیب و از بین رفتن فولیکول ها و در نتیجه ریشه مو و موهای زائد می گردد. لیزر موهای زائد روشی مقرون به صرفه به منظور رفع دائمی موهای زائد نواحی مختلف بدن نظیر زیر بغل‌ها، پاها، ناحیه بیکینی، سینه، شکم و پشت بدون احساس کوچکترین دردی می باشد.  در واقع مکانیزم اثر لیزر موهای زائد به این صورت است که رنگدانه فولیکول مو، اشعه لیزر را جذب و تبدیل به گرما می نماید. گرمای به وجود آمده موجب از بین رفتن فولیکول مو می گردد.

لیزر موهای زائد

دلیل رشد موهای زائد چیست؟

پس از سن بلوغ و ترشح هورمون ها، موهای زائد در بدن شروع به رشد می نمایند. بنابراین وجود موهای زائد در مردها نشان از آمادگی جنسی می باشد.

موهای زائد نواحی مانند زیر بغل و دستگاه تناسلی از سابیدگی در زمان حرکت و رابطه جنسی جلوگیری می نماید. همچنین موهای زائد بدن به حفاظت از بدن در برابر سرما، گرما و آسیب های محیطی می باشد.

آیا نتایج لیرز موی زائد دائمی است؟

در لیزر موهای زائد در صورتی که روال درمان تکمیل گردد و در فواصل تعیین شده، جلسات به پایان برسد، می توان نتایج شگفت انگیزی را بدست آورد و از شر 90 درصد موهای زائد خلاصی یافت. تعداد جلسات مورد نیاز درمان بسته به ضخامت، حجم مو، رنگ پوست و مو متفاوت می باشد.

مزایای لیزر موهای زائد چیست؟

همان طور که گفته شد، لیزر موهای زائد یک روش کم هزینه، سریع و با دقت بالا به منظور از بین بردن موهای زائد می باشد. این روش درمانی بسیار مقرون به صرفه بوده و تاثیرات شگفت انگیزی دارد.

خطرناک بودن لیزر موهای زائد

دستگاه های دارای مجوز از FDA هیچ گونه آسیبی به پوست وارد نمی کنند. طول موج اشعه لیزر بسیار بلند می باشد. لذا این اشعه ها دارای قدرت نفوذ پذیری اندکی می باشند. بنابراین اشعه لیزر در صورت داشتن مجوزFDA به غدد عرق، لنفاوی و چربی آسیب نمی رساند. توصیه می گردد در صورت مراجعه به مراکز درمانی باید در خصوص مجوزها اطمینان حاصل گردد.

درد لیزر موهای زائد

درد و سوزش جزئی در هنگام لیزر طبیعی می باشد. لیکن با استفاده از ژل های بی حس کننده و استفاده از کمپرس های سرد امکان کنترل درد وجود دارد. در کل درد و سوزش لیزر بسیار محدود و قابل تحمل می باشد.

لیزر

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام لیزر هستند؟

به دلیل جذب اشعه لیزر توسط پگمنت های مو، افرادی با پوست روشن و موهای تیره مناسب ترین کاندای استفاده از لیزر می باشند. در واقع رنگ مو و نوع پوست در اثر بخشی لیزر موهای زائد تاثیر مستقیم دارد. هر چه اختلاف رنگ پوست و مو بیشتر باشد، تاثیر لیزر بهتر می گردد. البته در حال حاضر لیزر موهای زائد برای تمام پوست ها و موها موثر می باشد.

انواع دستگاه ها لیزر موهای بدن

دستگاه هایی که امروزه در لیزر موهای زائد بدن مورد استفاده قرار می گیرد شامل دستگاه مونالیزا، دستگاه الکساندرایت ودایود می باشد.

دستگاه لیزر الکساندرایت

الکساندرایت سریعترین، مناسب ترین و بهترین دستگاه خلاصی دائمی از موهای زائد بدن برای ایرانیان می باشد. این دستگاه متناسب با رنگ و حجم موهای زائد آسیایی های سفید پوست می باشد. مکانیزم اثر این دستگاه به این صورت است که با استفاده از لیزر مادون قرمز با طول موج ۷۵۵ نانومتر، اقدام به نابود کردن فولیکول موهای زائد و ریشه این موها می گردد. با انجام لیزر به کمک دستگاه الکساندرایت می توان از شر بسیاری از موهای زائد خلاصی یافت.

این دستگاه از مزایای سرعت و کیفیت بالا برخوردار بوده و در نواحی بزرگ پوست می توان از آن استفاده نمود. همچنین در درمان موهای زائد نازک، دستگاه الکساندرایت  عملکرد مناسبی دارد. این دستگاه در پوست های تیره تر اثر گذاری کمتری داشته و با توجه به سرعت بالا درد ناکتر می باشد.


دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایودی بیشتر به منظور لیزر موهای تیره‌ی ضخیم و در ابتدا شروع درمان مورد استفاده قرار می گیرد. لیزر دایود دارای طول موج 800 تا 810 نانومتر می باشد. شدت و طول موج لیزر دایود را می‌توان با توجه به نیازهای مراجعه کننده تغییر داد. لیزر دایود گزینه مناسبی به منظور درمان موهای زائد کمر و سینه مردان می باشد. این دستگاه دارای طول موج ایمن و مناسبی برای درمان موهای زائد بوده و خطری به اپیدرم نمی رساند. بهبودی و نتایج این دستگاه بسیار سریع بوده و در نواحی بزرگ می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. دستگاه دایود ممکن است منجر به عوارضی نظیر کهیر، سوختگی و تغییر رنگ گردد.


دستگاه مونالیزا

این دستگاه که به تازگی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد، دارای درد بسیار کمی بوده و نتایج شگفت انگیزی در نتیجه استفاده از آن حاصل می گردد.

اقدامات قبل از انجام لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد زمانی می تواند ماکزیمم اثر خود را داشته باشد که اشعه لیزر به ریشه موهای زائد تابیده شود. در صورت عدم وجود ریشه، به دلیل انجام اپیلاسیون، درمان بی تاثیر می گردد. بنابراین ضروری است که به مدت 6 هفته قبل از شروع درمان لیزر موهای زائد فقط با کمک تیغ اقدام به شیو موهای زائد گردد. همچنین به دلیل امکان وقوع سوختگی باید 6 هفته قبل از شروع درمان از آفتاب گرفتن یا سولاریم پرهیز گردد.

اقدامات قبل از لیزر

قبل از شروع لیزر موهای زائد، باید از عدم وجود هر گونه اختلال هورمونی مطمئن شوید. زیرا در صورتی که موهای زائد به دلیل مشکلات هورمونی باشد، درمان بی نتیجه خواهد بود. همچنین موها حتما باید شیو شده و بهداشت و تمیزی رعایت گردد.

به منظور کاهش درد می توانید 20 دقیقه قبل از شروع لیزر از پماد های بی حسی استفاده نمایید و تا جایی که ممکن است به منظور عدم وقوع سوختگی در موضع لیزراز حساس نمودن و سابیدگی ها  جلوگیری نمایید.

گیف

اقدامات پس از لیزر

پس از انجام لیزر قرمزی و سوزش طبیعی می باشد. بعد از لیزر از تماس موضع با آب خودداری نموده و موضع را به آرامی با دستمال کاغذی تمیز نمایید. همچنین استفاده از کمپرس یخ منجر به کاهش اثرات لیزر می گردد.

پاسخ به سوالات متداول شما

لیزر موهای زائد، روشی دائمی برای خلاصی از شر موهای اضافی بدن می باشد. این روش نسبت به روش های دیگر رفع موهای زائد، سریعتر، موثرتر و طولانی مدت تر می باشد. لذا به تمام کسانی که می خواهند از شر موهای زائد خود خلاصی یابند، توصیه می گردد از لیزر موهای زائد استفاده نمایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *