میکرونیدلینگ در تهران

معجزه میکرونیدلینگ صورت

میکرونیدلینگ چیست؟ در میکرونیدلینگ از چه موادی استفاده می شود؟ آیا میکرونیدلینگ برای رفع لک صورت مناسب است؟ این ها تنها بخشی از سوالاتی هستند که در رابطه با میکرونیدلینگ این معجزه جوانسازی پوست است. در این مقاله قصد داریم که به صورت کامل در رابطه با این روش صحبت کنیم و از زوایای مختلف آن را بررسی کنیم.

اگر در حال خواندن این مقاله هستید، ممکن است که قصد انجام جوانسازی صورت خود میکرونیدلینگ را داشته باشید یا در رابطه با آن کنجکاو باشید؛ بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوال های خود در رابطه با این روش را دریافت کنید.

  • می توان گفت این موضوع برای همه ما به صورت آشکار است که میزان علاقه انسان ها به زیبایی به شدت زیاد است و به نوعی این موضوع در غریزه آن ها وجود دارد. افراد کمی هستند که اغرار کنند به زیبایی خود اهمیتی نمی دهند و اگر راهی برای زیباتر وجود داشته باشد، آن را در پیش نمیگیرند.

میکرونیدلینگ یکی از همین راه ها است که از زمان های بسیار قدیم به نوع دیگری وجود داشته است و در حال حاضر با تاثیرگیری از همان روش گذشته تبدیل به روش جامعی شده است که امروزه توسط متخصص پوست و مو از آن استفاده می شود.

میکرونیدلینگ در تهران

میکرونیدلینگ چیست؟

در واقع میکرونیدلینگ مانند هایفوتراپی یکی از انواع روش های جوان سازی پوست است که کار خود را با تحریک سلول ها برای کلاژن سازی انجام می دهد. روشی که در گذشته استفاده می شده است و می توان گفت این متد در حال حاضر از آن ایده گرفته است، لایه برداری پوست توسط سنگ های ریز بوده که باعث هوارسانی به لایه های زیرین می شده است. در حال حاضر دستگاه مخصوصی که برای میکرونیدلینگ وجود دارد جای این سنگ ها را گرفته است و با کمترین میزان تهاجم کار لایه برداری پوست را انجام می دهد.

با ما همراه باشید تا به صورت جزئی تر با نحوه کار این دستگاه و این متد آشنا شوید. برای مطالعه بیشتر درباره تفاوت میکرودرم و میکرونیدلینگ کلیک کنید.

میکرونیدلینگ چگونه انجام می شود؟

در جلسه مشاوره با پزشک قبل از انجام جوانسازی صورت، پزشک شرایط پوست شما را بررسی می کند و با توجه به نوع پوست شما میزان عمق سوزن های دستگاه میکرونیدلینگ را تعیین می کند.

در روز جلسه ابتدا در ناحیه مد نظر از بی حسی موضعی استفاده می شود تا بیمار دردی را احساس نکند و پس از آن سوزن های بسیار ظریف و نازکی که در دستگاه میکرونیدلینگ وجود دارند وارد پوست شما می شود. در نتیجه این امر موجب ساخت بالای کلاژن سازی و ترمیم پوست می شود.

انجام این روش با همرا با روش مزوتراپی نیز ممکن است که به بهبود جوانسازی پوست کمک بیشتری کند و مواد درمانی مانند مواد برطرف کننده لک صورت و … که در مزوتراپی استفاده می شود در این روش تاثیرگذاری بیشتری از خود نشان می دهند. به ترکیب میکرونیدلینگ و مزوتراپی مزونیدلینگ گفته می شود.

میکرونیدلینگ چه کاربردهایی دارد؟

در واقع میکرونیدلینگ کاربردهای مختلفی دارند و به همین علت است که افراد زیادی از آن استقبال می کنند و به دوستان خود نیز آن را معرفی می کنند در ادامه قصد داریم به برخی از مهم ترین کاربرد های این متد درمانی اشاره کنیم بنابراین با ما همراه باشید.

  • مهم ترین کاربرد های میکرونیدلینگ که از ابتدای مقاله بسیار درباره آن سخن گفته ایم جوانسازی پوست است. این روش درمانی باعث می شود تا با تحریک سلول ها برای ساخت و تولید کلاژن به جوانسازی پوست کمک بسیاری شود.
  • با استفاده از این متد می توان جوش های آزار دهنده ای که بر روی صورت ظاهر شده انپد و حتی با گذشت زمان از بین نرفته اند را محو و کم کم نابود کرد. این روش حتی در از بین بردن جوش هایی که ابرطرف شده اند اما جای آن ها بر روی پوست مانده و زخم شده است، موثر است.
  • برطرف کردن چین و چروک و خطوط عمیق پوستی نیز از دیگر کاربرد های میکرونیدلینگ است. همه خطوطی که بر روی پوست به وجود می آیند صرفا به علت افزایش سن و پیری فرد نیستند. بعضا این خطوط ممکن است که دلایلی مانند کاهش رطوبت سن، قرار گرفتن زیاد در برابر خورشید و نور آفتاب و در نهایت  سبک زندگی تاثیر گذار باشد. با استفاده از میکرونیدلینگ می توانید این خطوط را کاهش دهید.
مزایای میکرونیدلینگ

مزایای میکرونیدلینگ چیست؟

با توجه به این که تعداد زیادی روش برای جوانسازی پوست وجود دارد، جرا باید میکروندلینگ را انتخاب کرد. برخی از مهم ترین مزایای این متد که آن را به انتخابی درست تبدیل می کنند، عبارت اند از:

دوره نقاهت کوتاه: می توان گفت که این روش دوران بهبودی خاصی ندارد و تنها پس از هر جلسه که انجام می شود به برخی مراقبت احتیاج است.

مدت زمان کوتاه: انجام هر جلسه از میکرونیدلینگ زمان کوتاهی را طلب می کند.

غیر تهاجمی: در این روش خونریزی، درد و بیهوشی وجود ندارد.

هزینه مناسب: هزینه میکرونیدلینگ نسبتا مناسب و پایین است

میکرونیدلینگ امکان ترکیب با سایر روش های درمانی و زیبایی مانند تزریق بوتاکس و مزوتراپی را دارد.

مدت زمان انجام میکرونیدلینگ چقدر است؟

مدت زمان درمان با میکرونیدلینگ به موارد مختلفی بستگی دارد اما مهم ترین آن تشخیص و صلاح دید متخصص پوست و مو است. دکتر با بررسی شرایط بیمار و مشکلات پوستی آن تعیین می کند که چند جلسه برای درمان لازم است. معمولا تعداد جلسات بین ۳ تا ۶ جلسه می باشد.

عوارض میکروندلینگ

نه تنها میکرونیدلینگ هر روش درمانی اگر توسط بهترین متخصص پوست و مو انجام شود و در کلینیکی معتبر صورت بگیرد، عوارض خاصی بیمار را پس از آن تهدید نخواهد کرد بنابراین حتما قبل از انتخاب پزشک در رابطه با او تحقیقات لازم را انجام دهید و نمونه کار های سابق او را بررسی کنید.  

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *