مراقبت بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب

مراقبت های بعد از تزریق ژل لب شامل چه اقداماتی است؟ بعد از تزریق ژل لب چه پمادی استفاده کنیم و چه قرصی بخوریم؟ شستن صورت بعد از تزریق ژل در ناحیه لب‌ ها چگونه باید باشد؟ برای زدن رژ لب و یا مسواک زدن بعد از این اقدام زیبایی چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

تزریق ژل در ناحیه لب‌ها مانند هر اقدام زیبایی و درمانی دیگر، نیازمند رعایت موارد و نکات مراقبتی است تا ضمن آن که بهترین نتیجه را به شما بدهد، دوام و ماندگاری آن را نیز افزایش دهد.

مراقبت های تزریق فیلر لب

اقدامات مهم بعد از تزریق ژل لب

در ادامه به برخی از مراقبت ها و اقداماتی می‌پردازیم که بهتر است بعد از تزریق ژل لب حتما آ‌ن‌ها را در نظر داشته باشید:

  • استفاده از کیسه یخ

بعد از تزریق ژل لب می‌توانید با قرار دادن کیسه یخ بر روی لب‌های خود، تورم، درد و یا حتی خارش ایجاد شده در محل تزریق را به خوبی کاهش دهید. کیسه یخ به دلیل سرمایی که در محل تزریق و عروق موجود در آن ناحیه ایجاد می‌کند، التهاب و ورم ناشی از تزریق را تسکین بخشیده و دردهای احتمالی را نیز برطرف خواهد کرد.

  • پرهیز از ورزش‌های سنگین، شنا و یا قرار گرفتن در دمای بالا

بعد از انجام تزریق ژل لب باید به مدت 24 تا 48 ساعت از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین خودداری کنید. همچنین اگر قصد شنا کردن دارید، بهتر است آن را برای مدت زمانی در حدود دو تا سه روز به تعویق بیاندازید چرا که کلر موجود در استخر ممکن است پوست شما را تحت تاثیر قرار داده و نتایج منفی بر جای بگذارد. همچنین بعد از تزریق ژل لب باید از قرار گرفتن در دمای بالا و محیط‌های گرم خودداری کنید؛ چرا که گرما سبب افزایش فشار خون و در نتیجه افزایش تورم و التهاب در محل تزریق خواهد شد. بنابراین بهتر است از رفتن به سونا، جکوزی و … نیز اجتناب کرده و تا زمان بهبودی کامل پس از انجام تزریق ژل، صبر کنید.

  • پرهیز از مصرف داروهای رقیق کننده خون

برخی از داروها مانند آسپرین، وارفارین و … در دسته داروهای رقیق کننده خون قرار داشته و بعد از انجام اقدام درمانی و زیبایی مانند تزریق ژل لب، بهتر است از مصرف آن‌ها خودداری کرده و البته در این مورد، حتما با پزشک خود مشورت کنید. چرا که این دسته از داروها موجب افزایش خونریزی، بروز کبودی و التهاب بیشتر در محل تزریق و … شده و به همین دلیل باید حتما قبل از تزریق ژل، در مورد داروهایی که در حال مصرف کردن آن‌ها هستید، با پزشک خود صحبت کرده و با او مشورت کنید.

بیشتر بخوانید: ژل لب مدل روسی | قیمت، مزایا، مراقبت ها

غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب

بعد از تزریق ژل لب بهتر است برای غذا خوردن، مدت زمانی را صبر کرده تا اثر داروی بی حس کننده به طور کامل از بین برود تا هیچ گونه نگرانی بابت خطرناک بودن آن نداشته باشید. برای غذا خوردن بعد از تزریق ژل لب، بهتر است از غذاهای نرم و غذاهایی که خوردن و جویدن راحتی دارند، استفاده کنید. همچنین سعی کنید از غذاهای تند، شور و پر ادویه استفاده نکنید چرا که ممکن است لب‌ها را تحریک کرده و التهاب و سوزش آن‌ها را بیشتر کند.

آرایش و رژ زدن لب‌ ها بعد از تزریق ژل لب

شاید این سوال برای شما هم به وجود آمده باشد که بعد از تزریق ژل لب، می‌توانید مانند قبل لب‌های خود را آرایش کرده و یا لازم است مدت زمانی را صبر کنید. در واقع توصیه شده است پس از تزریق ژل لب به مدت ۲۴ ساعت از رژ زدن و آرایش کردن لب‌های خود خودداری کنید. در حقیقت رژ لب و آرایش کردن لب‌ها، عوارض تزریق ژل را تشدید کرده و دوران نقاهت آن را بیشتر می‌کند. بنابراین بهتر است تا بهبودی لب‌های خود، از آرایش کردن آن‌ها خودداری کنید.

از بین بردن ورم لب بعد از تزریق ژل

برای از بین بردن التهاب و ورم ناشی از تزریق ژل در ناحیه لب‌ها، بهتر است توصیه‌ها و نکات گفته شده از سوی متخصص پوست و مو را کاملا رعایت کرده و آن‌ها را جدی بگیرید. همچنین بهتر است مجموعه نکات و اقدامات مراقبتی گفته شده در زیر را در نظر داشته و آن‌ها را رعایت کنید:

  • از کمپرس یخ بر روی ناحیه تزریق شده استفاده کنید.
  • از سیگار کشیدن، استعمال دخانیات و یا نوشیدن الکل اجتناب کنید.
  • میزان کافی آب و مایعات بنوشید و از این طریق آب مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.
  • از غذاها، میوه‌ها و سبزیجات تازه استفاده کرده و تا جای ممکن، از غذاها و خوراکی‌های تند، شور، پر ادویه، غذاهای حاوی مواد نگهدارنده، فست فودها و … پرهیز کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *