لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد بیکینی که می‌توان آن را به عنوان یک روش دائمی حذف موهای زائد در ناحیه بیکینی در نظر گرفت، به یک روش محبوب و پر طرفدار در میان بانوان تبدیل شده است. چرا که لیزر موهای زائد بیکینی در مقایسه با دیگر روش‌های برداشتن موهای زائد مانند اپیلاسیون، اصلاح و استفاده از تیغ، استفاده از پودرهای مخصوص و …، مزایای متعددی داشته که سبب برتری آن شده است. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد لیزر موهای زائد بیکینی و یا واژن، اطلاعات بیشتری به دست آورده و با مزایای آن آشنا شویم.

لیزر موهای زائد واژن

مزایای لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد واژن، تنها یک راه حل برای برطرف شدن موهای زائد ناحیه واژن نبوده، بلکه به عنوان یک راه حل طولانی مدت در جهت ریشه‌کن کردن موهای زائد این ناحیه در نظر گرفته می‌شود. در واقع، در لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی پرتو لیزر، فولیکول‌های مو را مورد هدف قرار داده و بدون آسیب رساندن به پوست اطراف آن، آن‌ها را از بین می‌برد.

افزون بر این در روش لیزر بیکینی ضمن تمیز شدن تمامی قسمت‌ها، نگرانی برای زخمی شدن نواحی حساس آن نخواهید داشت.

بهترین سن برای لیزر بیکینی

بهترین سن برای لیزر بیکینی زمانی است که فرد دوران بلوغ خود را پشت سر گذاشته و تمام هورمون‌های بدن به تعادل و پایداری رسیده‌اند. با شروع دوران بلوغ، رشد موهای زائد در نواحی مختلف بدن مانند ناحیه زیر بغل، بیکینی، پشت کمر و … در فرد شکل گرفته و پس از پایان این دوران، هورمون‌های بدن تثبیت شده و در واقع، بهترین زمان برای انجام لیزر موهای زائد است.

بیشتر بخوانید: هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد واژن

همان گونه که گفته شد، لیزر موهای زائد واژن با هدف قرار دادن رنگدانه موها و جذب شدن توسط فولیکول مو، سبب از بین رفتن آن شده و به همین خاطر قادر است، موهای زائد ناحیه بیکینی را به طور کامل حذف کند. اما حذف شدن کامل موهای ناحیه بیکینی توسط لیزر، نیازمند انجام پیوسته آن در جلسات مشخص شده است.

تعداد جلسات لازم برای لیزر ناحیه بیکینی و حذف کامل موهای زائد آن، بسته به نوع و رنگ پوست فرد، ضخامت و تراکم موهای زائد، رنگدانه‌ موهای این ناحیه و … برای هر فردی متفاوت بوده و تعداد جلسات مورد نیاز برای افراد مختلف، توسط بهترین متخصص پوست و مو مشخص خواهد شد.

به عنوان مثال موهای زائد تیره رنگ در مقایسه با موهای بلوند و یا قرمز رنگ، رنگدانه بیشتری داشته و به همین دلیل، لیزر کردن آن اثر بیشتری داشته و این دسته از افراد، نتیجه بهتر و سریع‌تری از لیزر خود خواهند گرفت. اما در حالت کلی می‌توان گفت لیزر موهای زائد بیکینی به 6 تا 8 جلسه لیزر نیاز خواهد داشت.

اقدامات لازم قبل از لیزر موهای زائد بیکینی

اقدامات و نکاتی که لازم است قبل از لیزر موهای زائد بیکینی در نظر داشته باشید و قبل از جلسه لیزر خود، آن‌ها را رعایت کنید، شامل موارد زیر است:

  • بهتر است در هفته‌های قبل از جلسه لیزر، از اصلاح موهای زائد واژن به کمک روش‌هایی مانند اپیلاسیون که سبب کنده شدن موهای زائد این ناحیه می‌شود، خودداری کرده و به جای آن از تیغ، پودرهای مخصوص رفع موهای زائد و … که به تراشیده شدن موها منجر می‌شود، کمک بگیرید.
  • اگر قصد آفتاب گرفتن و برنز کردن دارید، بهتر است از انجام آن قبل از لیزر خود، پرهیز کرده و آن را به زمان دیگری موکول کنید.
  • 24 ساعت قبل از اولین جلسه لیزر، حتما ناحیه مورد نظر برای لیزر را شیو کرده و از تمیز و بدون مو بودن آن مطمئن شوید.
  • قبل از جلسه لیزر همچنین، بهتر است از مصرف کافئین خودداری کرده و یا در مورد آن و حساسیت‌های احتمالی خود حتما با پزشک مشورت کنید.

آیا لیزر بیکینی سبب بروز سرطان می شود؟

بسیاری از افراد با این باور غلط و ترس از بروز سرطان در اثر لیزر بیکینی، از انجام آن صرف نظر کرده‌اند. در صورتی که در لیزر موهای زائد بیکینی توسط لیزر، پرتوهای لیزر تنها بر فولیکول‌های مو را اثر داشته و به عمق بسیار کمی از بدن نفوذ می‌کند. به همین دلیل استفاده از اشعه لیزر در این روش، خطری برای بدن نداشته و زمینه‌ساز ایجاد و ابتلا به بیماری سرطان نخواهد شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *