بهترین سن تزریق چربی

بهترین سن تزریق چربی

سن تزریق چربی چقدر است؟ تزریق چربی در سنین نامناسب چه عوارضی دارد؟ بهترین سن برای تزریق چربی چه زمانی است؟ سن تزریق چربی چه تاثیری در میزان ماندگاری و نتیجه نهایی آن خواهد داشت؟ شرایط سنی ایده آل برای تزریق چربی چه شرایطی است؟ آیا تزریق چربی در هر سنی ممکن است؟ آیا با وجود افزایش سن می‌توان تزریق چربی انجام داد؟ تزریق چربی برای چه سنی مناسب است؟

تزریق چربی یا لیپوفیلینگ یک روش جراحی زیبایی است که برای افزایش حجم و شکل بخش‌های خاصی از بدن از چربی خود بیمار به عنوان یک فیلر طبیعی استفاده می‌کند. این روش شامل جمع‌آوری چربی از مناطقی مانند شکم، بازوها یا ران‌ها و سپس تزریق آن در نقاط دیگر از بدن مانند صورت، لب‌ها، گونه‌ها و … می‌شود.

سن مناسب تزریق چربی به متغیرهای مختلفی بستگی خواهد داشت، اما عموماً این روش به عنوان یک گزینه برای افرادی که به دنبال افزایش حجم یا تغییر شکل بخش‌های خاصی از بدن خود هستند، در سنین مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرفی جراحان زیبایی توصیه می‌کنند که افرادی که می‌خواهند این فرآیند را انجام دهند، حداقل باید سن 18 سال داشته باشند.

سن تزریق چربی

شرایط سنی ایده آل برای تزریق چربی

شرایط سنی مناسب برای تزریق چربی به متغیرهای فردی مختلف و عوامل متعددی بستگی داشته و ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. در واقع شرایط ایده آل و مهمی که زمان مناسب تزریق چربی برای هر فرد را تعیین می‌کنند، عبارتست از:

  • داشتن سن بالای ۱۸ سال
  • دارا بودن سلامت جسمی و روحی کامل
  • اعتیاد نداشتن به دخانیات و مشروبات الکلی
  • زنانی که باردار نبوده و یا در شرایط شیردهی قرار ندارند.
  • وجود حجم چربی مناسب در نقاطی مانند شکم، پهلو، ران و یا باسن برای استخراج چربی
  • عدم ابتلا به بیماری‌های خاص و بیماری‌های خود ایمنی، بیماری‌های قلبی، بیماری‌های انعقادی و …

افزون بر این لازم است به متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا پزشک با بررسی وضعیت سلامتی و انجام آزمایش‌های لازم، زمان مناسب برای تزریق چربی را به خوبی تعیین کند. اما به طور کلی می‌توان گفت تزریق چربی برای مردان و زنان در هر زمان و در محدوده سنی 18 تا 70 سال مناسب و ایده آل است. اما باید در نظر داشت که شرایط زندگی، سوابق پزشکی، سیگاری بودن و استعمال دخانیات، و … از جمله عواملی هستند که زمان و سن مناسب برای تزریق چربی را تحت تاثیر قرار داده و یا ممکن است توانایی بیمار در بهبودی را محدود کند.

بیشتر بخوانید: هزینه تزریق چربی در سال 1402 چقدر است؟

اگر عمل تزریق چربی در سن نامناسب انجام شود چه عوارضی خواهد داشت؟

سن تزریق چربی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که اگر در سنین نامناسب انجام شود، مشکلات و عوارضی را برای فرد به دنبال خواهد داشت. به عنوان مثال، تزریق چربی در سنین کمتر از 18 سال، روند رشد بدن را با اختلال مواجه کرده و تاثیر منفی برای بدن خواهد داشت. افزون بر این، ماندگاری تزریق چربی انجام شده در این سن، کوتاه‌تر شده و نتایج حاصل از آن، به سرعت از بین خواهد رفت.

همچنین افراد بالای 70 سال بهتر است برای تزریق چربی حتما با پزشک مربوطه مشورت کنند، چرا که تزریق چربی در این افراد نیز، خطرات و عوارضی را به همراه دارد. در واقع در سنین بالای 70 سال، نواحی از بدن که برای استخراج چربی مورد استفاده می‌گیرد، ممکن است به خوبی ترمیم نشده و چربی‌های برداشته شده، جایگزین نشوند و آن نواحی دچار فرورفتگی و برآمدگی شود. ضمن آن که در سنین بالا، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و ممکن است پس از جراحی، دچار شل‌شدگی و افتادگی شود. همچنین می‌توان گفت عوارض تزریق چربی در سنین بالای 70 سال، بیشتر بوده و در واقع، بهترین سن برای تزریق چربی در محدوده 18 تا 70 سال قرار دارد.

سن مناسب برای تزریق چربی پشت دست

پشت دست‌ها به مرور زمان و تحت عوامل مختلفی مانند افزایش سن، استفاده از شوینده‌ها، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و … چربی زیر پوست خود را از دست داده و دچار چین و چروک می‌شوند. این موضوع سبب می‌شود تا عروق و تاندون‌های دست به شکل واضحی نمایان شده و ظاهر مسن و پیری ایجاد خواهد کرد. به همین دلیل باید در اولین زمان مناسب برای تزریق چربی به دست اقدام کرده و با کمک این روش زیبایی و درمانی، ظاهر دستان خود را مانند قبل، زیبا و جوان سازید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *