لیزر الکساندرایت

همه چیز در رابطه با دستگاه الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت یکی از ابزارهای پیشرفته برای رفع موهای زائد می باشد. با پیشرفت تکنولوژی هر روز شاهد ساخت دستگاه های جدید و پیشرفته برای رفع موهای زائد، جوانسازی پوست، ترمیم پوست و … می باشیم. این دستگاه ها هر کدام ویژگی خاصی دارند و هر یک برای طیف خاصی از پوست مناسب هستند. برخی از دستگاه های لیزر قادر به کلاژن سازی و جوانسازی پوست هستند و برخی دیگر برای از بین بردن موهای زائد مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی دستگاه الکساندرایت

دستگاه الکساندرایت یکی از دستگاه های ساخته شده برای رفع موهای زائد می باشد که دارای قدرت 755 نانومتر می باشد. این دستگاه مورد تایید سازمان ها و مراجع آمریکا می باشد. کریزوبریل یکی از عناصر اصلی است که برای ساخت این دستگاه به کار می رود. این ماده از عناصر گرانبها و در دسته ی جواهرات قرار دارد. کریزوبریل نور را بدون شکست به راحتی به جسم دیگری منتقل می کند از این رو برای ساخت دستگاه الکساندرایت مورد استفاده قرار می گیرد. نوری که بدون شکست به پوست تابانده می شود می تواند موهای زائد را به خوبی از بین ببرد.

عملکرد دستگاه الکساندرایت کندلا

ساختار دستگاه الکساندرایت چگونه است؟

دستگاه الکساندرایت بر مبنای تابش نور موهای زائد بدن را از بین می برد. در واقع عملکرد دستگاه لیزر مانند سایر دستگاه های لیزر نمی باشد. در این دستگاه نور با انرژی گرمایی بالایی در یک جهت به موها تابانده می شود بدین ترتیب گرما و نور به فولیکول مو انتقال پیدا می کنند و موهای زائد از بین می روند. بخشی از نور تابیده شده توسط دستگاه الکساندرایت توسط رنگدانه های پوست و بخشی دیگر توسط فولیکول پوست جذب می شوند و از بین می روند.

مزایای دستگاه الکساندرایت


 • دستگاه الکساندرایت با جدیدترین و بروزترین تکنولوژی پیشرفته جهان طراحی و ساخته شده است از این رو با سرعت بالایی نور و گرما را به پوست انتقال می دهند.
 • دستگاه الکساندرایت برای انواع پوست با طیف رنگی مختلف مناسب می باشد. این دستگاه قادر است موهای زائد تمام پوست های روشن تا تیره را از بین ببرد.
 • یکی از مزایای اصلی دستگاه های ساخته شده توسط شرکت ایمنی و بی خطر بودن آن ها می باشد.
 • از دستگاه الکساندرایت می توانید برای لیزر موهای زائد تمام قسمت های بدن استفاده کنید.
 • دستگاه الکساندرایت دارای عملکرد سریعی می باشد از این رو در مدت زمان کوتاهی می توانید یک محدوده از بدن را لیزر کنید. بسته به مساحت بخشی از بدن مدت زمان لیزر بین 10 تا 45 دقیقه زمان خواهد برد. تعداد جلسات لیزر به صورت ماهانه و برای هر شخصی متفاوت است.

عملکرد سیستم خنک کننده دستگاه الکساندرایت

همان طور که گفته شده مکانیزم دستگاه الکساندرایت بر مبنای تابش نور روی پوست و انتقال گرما به فولیکول و پیگمنت مو می باشد که موجب از بین رفتن مو می شود. در برخی از مواقع با توجه به ویژگی های پوست، میزان ضخامت و ریشه ی مو باید طول موج دستگاه را افزایش داد تا انرژی گرمایی با شدت بیشتری فولیکول مو را مورد حمله قرار دهد. بدین ترتیب امکان دارد پوست دچار سوختگی شود و بیمار درد زیادی را احساس کند.

برای رفع این مشکل یک دستگاه کولینگ یا خنک کننده روی دستگاه لیزر الکساندرایت تعبیه شده است. عملکرد دستگاه کولینگ به این صورت است که پس از تابش نور سرمایی را به پوست اسپری می کند. بدین ترتیب پوست بی حس و کرخت می شود درد بیمار به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و پوست دچار سوختگی نمی شود.

آیا لیزر دستگاه الکساندرایت موجب سرطان می شود؟

سوالی که ذهن بسیاری از افرادی که از دستگاه الکساندرایت استفاده می کنند را مشغول می کنند این است که آیا دستگاه الکساندرایت موجب سرطان می شود؟ طبق تحقیقات و بررسی های انجام شده تا به حال موردی مبنی بر ابتلای سرطان در اثر استفاده از دستگاه الکساندرایت گزارش نشده است. در واقع میزان نفوذ نور به پوست توسط این دستگاه بسیار ناچیز و در حد چند میلیمتر می باشد از این رو هیچ گونه تاثیر مخربی روی اندام های داخلی ندارد. فرد پس از لیزر دچار درد، تورم، خارش و … می شود این عوارض بسیار کوتاه مدت می باشد و در همان ساعات اولیه پس از استفاده از لیزر از بین خواهد رفت.

نحوه ی کارکرد دستگاه الکساندرایت


اگر قصد استفاده از دستگاه الکساندرایت را دارید باید به مدت دو ماه از اپیلاسیون، بند و هر وسیله ای که موجب کندن مو از ریشه می شود خودداری کنید. چنانچه قصد اصلاح مو در این مدت را دارید فقط می توانید از تیغ استفاده کنید. قبل از شروع لیزر بیمار باید از عینک محافظ چشم استفاده کند. سپس تکنسین دستگاه را بر روی قسمت مورد نظر پوست بدن فیکس می کند و دستگاه را روشن می کند.

برای کاهش درد ناشی از لیزر می توانید بر روی قسمت مورد نظر از کرم بی حس کننده استفاده کنید. زمانی که پالس هایی از دستگاه به پوست انتقال پیدا می کند ریشه های مو به تدریج ضعیف می شوند.

مراقبت های پس از لیزر موهای زائد


 1.  پس از استفاده از دستگاه الکساندرایت برای کاهش درد و عوارض ناشی از لیزر بهتر است از کیسه ی یخ در محل لیزر استفاده کنید.
 2. سعی کنید در طول درمان با لیزر از کرم های روشن کننده، اسکراب پوست یا محصولات پاک کننده استفاده نکنید.
 3. پس از استفاده از دستگاه الکساندرایت نباید تا مدتی محل لیزر شده را مالش یا فشار دهید.
 4. گاهی اوقات پزشک برای جلوگیری از ساییدگی پوست آن را پانسمان می کند.
 5. تا تکمیل شدن کامل درمان به هنگام خروج از منزل از ضد آفتاب استفاده کنید و هر دو ساعت یکبار ضد آفتاب خود را تجدید کنید.
 6.  تا شش ماه پس از درمان برای برنزه کردن در معرض نور آفتاب قرار نگیرید زیرا ممکن است دچار عوارض لیزر شوید و فواید لیزر کاهش پیدا می کند.

آیا لیزر، موهای زائد را برای همیشه از بین می برد؟

دستگاه الکساندرایت موجب از بین رفتن کامل موهای زائد می شود. پس از استفاده از این دستگاه حجم موهای شما به میزان زیادی کاهش پیدا می کند و در صورت رشد مجدد، موها بسیار نازک و ضعیف می شوند. اما تا به امروز بشر موفق نشده دستگاهی را طراحی کند تا رشد موهای زائد را برای همیشه از بین ببرد. برای  حذف کامل موهای زائد و جلوگیری از رشد مجدد موها باید هر سال یا هر 6 ماه یکبار  به مطب متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *