بوتاکس خط اخم

تاثیر بوتاکس خط اخم

بوتاکس دارویی ساخته شده از سم تولید شده توسط باکتری کلستریدیوم بوتولینوم می‌باشد که در دوزهای پایین تر برای درمان مشکلات سلامتی استفاده می‌شود. یکی از عمده مصارف بوتاکس در صنعت زیبایی و به عنوان از بین برنده ی چین و چروک صورت و پیشانی است. بوتاکس با مسدود کردن سیگنال‌های شیمیایی خاصی از اعصاب باعث انقباض ماهیچه‌ها شده و اغلب برای از بین بردن چین و چروک در صورت و در قسمت‌های پیشانی، اطراف چشم، خط اخم، خط لبخند و … می‌شود.
خط اخم نیز یکی از مسائلی است که اغلب موجب حساسیت افراد می‌شود و فرد برای بر طرف‌سازی آن اقدامات گوناگونی انجام می‌دهد. یکی از موثرترین راهکارها برای از بین بردن خط اخم که حاصل انقباض ماهیچه‌های کوچک بین ابروها است، بوتاکس خط اخم می‌باشد.
بوتاکس خط اخم در سنین مختلف و اغلب برای پیشگیری و برطرف ساختن چروک صورت و پیشانی علی‌الخصوص خط اخم تقاضا می‌شود و قیمت آن بر اساس پارامترهای گوناگون متغیر است. ما در ادامه ی این مقاله به سن مناسب برای تزریق بوتاکس خط اخم، هزینه بوتاکس خط اخم و عوامل موثر بر آن و مدت زمان ماندگاری بوتاکس خط اخم خواهیم پرداخت؛ پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ماندگاری بوتاکس خط اخم

بوتاکس خط اخم

خطوط اخم به دلیل انقباض ماهیچه‌های کوچک بین ابروها ایجاد می‌شود و عوامل مختلفی در بروز آن دخیل می‌باشند. اولین و اصلی‌ترین عامل دخیل در بروز خط اخم، ژنتیک افراد است. عوامل دیگری نظیر عملکرد عضلات، افزایش سن، تمرکز در هنگام تماشای تلوزیون و استفاده از رایانه، اخم کردن به دلیل تابش آفتاب، چرخاندن و حرکت ابروها هنگام صحبت کردن بر حسب عادت، استعمال سیگار، استرس و … باعث بروز خط اخم بین ابروها و یا در پیشانی می‌شود.
افراد در سنین مختلف برای داشتن ظاهری جوان و رفع دائمی چین و چروک‌های صورت و پیشانی متقاضی بوتاکس ابرو و بوتاکس خط اخم هستند. بوتاکس‌ها ژل‌های پروتئینی مخصوصی هستند که از سم بوتالونیوم ساخته شده و تزریق آن موجب ریلکس شدن و جلوگیری از انقباض ماهیچه‌ها و مهار حرکت آنها شده و چروک‌های صورت را برای مدت مشخصی از بین می‌برد. هزینه بوتاکس خط اخم نیز بر اساس ناحیه ی تزریق متفاوت است که در ادامه به طور مفصل‌تر به آن خواهیم پرداخت.

مشاوره آنلاین با بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

دکتر ربابه غیبی

متخصص پوست، مو و زیبایی

بهترین دکتر تزریق بوتاکس در تهران

سن مناسب برای تزریق بوتاکس خط اخم

چین و چروک‌های پوست به دلایل گوناگونی که پیش‌تر به آنها اشاره شد، در سنین 20 تا 30 سالگی پدیدار می‌شود و گاها ممکن است بر اساس شرایط پوست این بازه ی سنی تغییر کند. طبیعتا راهکارهای پیشگیری از بروز چین و چروک در صورت، این مسئله را به تعویق خواهد انداخت اما در صورت مشاهده چروک‌های جزئی در صورت و پیشانی، بهتر است بوتاکس قبل از عمیق شدن این چروک‌ها انجام شود تا از گسترش آن نیز جلوگیری شود.
طبیعتا دوزهای مورد نیاز برای پیشگیری و از بین بردن چروک‌های جزئی بسیار پایین‌تر است. در حالت کلی سن خاصی برای تزریق بوتاکس صورت و پیشانی علی‌الخصوص تزریق بوتاکس خط اخم در نظر گرفته نشده است اما بهتر است این اقدام پس از 18 سالگی انجام شود. بوتاکسی که در سنین پایین و برای جلوگیری از عمیق‌تر شدن چروک‌های سطحی انجام می‌شود که تحت عنوان بوتاکس پیشگیرانه شناخته می‌شود.

مدت زمان ماندگاری بوتاکس خط اخم

اثرگذاری و ماندگاری بوتاکس دائمی نیست و به عنوان یک درمان موقت برای از بین بردن چروک‌های صورت و پیشانی شناخته می‌شود و ماندگاری آن مستقیما تحت تاثیر عواملی نظیر کیفیت مواد مصرف شده در بوتاکس، تخصص و مهارت پزشک، میزان استرس، قرارگیری در معرض آفتاب و … تغییر می‌کند. بوتاکس تزریق شده به طور متوسط ماندگاری در حدود 4 الی 6 ماه خواهد داشت و پس از گذشت این زمان، نیاز به تمدید مجدد آن وجود دارد.
در صورتی‌که افراد از نتیجه تزریق بوتاکس ناراضی باشند، امکان از بین بردن آن به سادگی و با تزریق چند سی‌سی آنزیم وجود دارد. عوامل موثر در ماندگاری بوتاکس خط اخم شامل عدم استعمال دخانیات، عدم قرارگیری در معرض نور خورشید، ترمیم سروقت تزریق بوتاکس، نوع و جنس پوست، سن فرد، ژنتیک و … می‌شود.

عکس قبل و بعد تزریق بوتاکس

هزینه بوتاکس خط اخم

بوتاکس صورت و پیشانی، مخصوصا بوتاکس خط اخم یکی از پرطرفدارترین اقدامات برای جوانسازی چهره و ایجاد زیبایی مضاعف است که تقاضای آن محدود به سن و جنسیت نیست و از سوی افراد گوناگونی تقاضا می‌شود. بیشتر سوالاتی که از سوی مراجعان مطرح می‌شود در ارتباط با هزینه بوتاکس خط اخم است. طبیعتا هزینه ی ثابتی برای ارائه ی این خدمت منتشر نشده و قیمت مراکز ارائه دهنده بر اساس پارامترهای گوناگونی، متفاوت است.
هزینه بوتاکس خط اخم پیش از هر پارامتری، به تخصص پزشک، دستمزد درخواست شده توسط پزشک و شهر و منطقه جغرافیایی شخص وابسته است. بدیهی است هزینه ارائه خدمت تزریق بوتاکس در شهرهای بزرگ و پرجمعیت به دلیل بالا بودن تقاضا بیشتر از شهرهای کوچک خواهد بود.
سایر عوامل موثر در قیمت و هزینه بوتاکس خط اخم شامل ناحیه مورد نظر، مقدار بوتاکس و کیفیت و برند بوتاکس مصرفی است و به سبب متغیر بودن عوامل فوق نمی‌توان قیمت مشخصی برای تزریق بوتاکس تعیین کرد. برندهای بوتاکس مختلفی در بازار وجود دارد که دارای کیفیت‌ها و کشورهای سازنده ی متفاوت می‌باشند و هرکدام از آنها دارای قیمت‌های مختلفی هستند.
از جمله برندهای بوتاکس موجود در بازار می‌توان به بوتاکس دیسپورت انگلیسی، بوتاکس زئومین، بوتاکس مسپورت، بوتاکس دیستون و … اشاره نمود. در این میان بوتاکس دیسپورت که ساخت کشور انگلیس است دارای قیمت بالاتری می‌باشد.

جمع بندی

تزریق بوتاکس یکی از روش‌های ایمن، موثر و بدون نیاز به عمل جراحی و بدون درد و خونریزی برای جوانسازی پوست است که نتایج آن سریعا قابل مشاهده است. بوتاکس پس از تزریق با توقف سلول‌های عصبی و جلوگیری از انقباض ماهیچه‌های ناحیه ی مورد نظر منجر به صاف شدن و از بین رفتن چروک‌های صورت و پیشانی می‌شود.
یکی از مهم‌ترین عوامل در دریافت نتیجه ی مطلوب از تزریق بوتاکس، انتخاب پزشک متخصص و با تجربه برای تشخیص مقدار دوز مناسب و کاهش عوارض احتمالی است. دکتر ربابه غیبی، متخصص پوست، مو و زیبایی و عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا و انجمن متخصصین پوست ایران، ارائه دهنده بهترین خدمات زیبایی در تهران است. جهت رزرو نوبت با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *