لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس ابرو چه تاثیری بر زیبایی چهره دارد؟ این روش چگونه انجام می‌شود و چه مزایا و معایبی دارد؟ در این نوشته از سایت دکتر غیبی راهنمایی جامع و کاربردی درباره بوتاکس ابرو خدمت شما عزیزان ارائه می‌کنیم. شاید هدف اولیه وجود ابرو در بالای چشم، محافظت از این عضو حساس بود، اما در طی زمان ابرو به یکی از مهمترین اجزای چهره در زیبایی تبدیل شده است. به طوری‌که امروزه انواع و اقسام عمل تهاجمی و غیر تهاجمی برای بهبود ظاهر ابرو، تغییر فرم، رنگ و مدل آن انجام می‌شود.
بوتاکس ابرو یکی از تاثیرگذارترین و در عین حال کم تهاجم‌ترین روش‌هایی است که می‌توان برای بهبود فرم ابرو، رفع چین و چروک‌ها و خطوط اطراف چشم، بین ابرو و پیشانی انجام داد. برخی افراد به صورت ژنتیکی و برخی دیگر به دلیل افزایش سن دچار خطوط اطراف چشم و ابرو می‌شوند. با بالاتر رفتن سن پوست ایشان در نواحی اطراف چشم حالت اخم آلود و چروک می‌گیرد و با پایین انداختن دم ابرو، احساس بی حالی به چهره شان می‌بخشد. در شرایطی که تمایل به جراحی لیفت شقیقه ندارید، از لحاظ عوارض عمل یا هزینه، جراحی لیفت شقیقه و ابرو را برای بهبود ظاهر نمی‌پسندید، بوتاکس ابرو کمک می‌کند ابروهای خود را زیبا و جوان سازید.

بوتاکس ابرو

بوتاکس ابرو چیست؟

تزریق بوتاکس، روشی سریع، کارآمد و کم تهاجم برای بهبود ظاهر ابرو، و رفع خطوط بین دو ابرو و اطراف چشم است. نوعی سم به نام بوتولینوم Botulinum که به طور طبیعی توسط باکتری‌ها تولید می‌شود، با اثر بر ارتباطات عصب و ماهیچه، در فلج کردن عضلات کاربرد دارد. زمانیکه این سم را با مواد دیگر مورد استفاده قرار دهند، بوتولینوم اثرات خطرناک و کشنده خود را از دست داده و به “Botox ” بوتاکس تبدیل می‌شود که برای انجام اقدامات زیبایی کاربرد دارد.
برای انجام بوتاکس ابرو، وقتی پزشک زیبایی محل تزریق را استریل کرد، به وسیله سوزنی ظریف، بوتاکس به عضلات بیرونی ابرو تزریق می‌شود. اثر بوتاکس همان فلج کردن عضلات است که با تبحر پزشک، کاری ظریف و زیبا را به انجام می‌رساند. پزشک با دقت و مهارت ماهیچه‌هایی از ابرو و اطراف چشم را فلج می‌کند که حالت چروکیده و پر از خطوط عمیق به چشم داده‌اند. پس از تضعیف این عضلات، ماهیچه‌های پیشانی پوست و ابرو را به بالا می‌کشند (لیفت می‌کنند) که این باعث ظاهر بهتر و جوانتر ابرو می‌شود. بنابه صلاحدید و تجربه پزشک، بوتاکس به نواحی اطراف چشم در انتهای ابرو و بین دو ابرو تزریق می‌شود و در نهایت با تزریق اطراف قوس ابرو، فرم آن بهبود پیدا می‌کند.

کاندیدای مناسب بوتاکس ابرو

آیا بوتاکس ابرو محدودیت سنی و جنسیتی دارد؟ من کاندیدای مناسبی برای این عمل هستم؟ به طور کلی محدودیت جنسیتی برای بوتاکس ابرو وجود ندارد. امروز خانم‌ها و آقایان با انجام بوتاکس ابرو ظاهر چشمان خود را بهبود می‌بخشند. خصوصا بانوان و آقایان در اواخر دهه سی سالگی دچار چین و چروک‌های شدیدی در نواحی ابرو می‌شوند و به بوتاکس ابرو روی می‌آورند. از لحاظ سنی، استانداردهای جهانی بازه ۱۸ تا ۶۰ سال را برای انجام بوتاکس مناسب می‌دانند.

بوتاکس لیفت ابرو

چرا که نوجوانان زیر ۱۸ سال همچنان در حال تغییر هستند و بیش از بزرگسالان در معرض آسیب قرار دارند. از سوی دیگر سالمندان بالای ۶۰ سال، به دلیل بیماری‌های خاص، مصرف انواع دارو و شرایط سنی خود ممکن است در معرض آسیب سموم بوتاکس قرار گیرند. همچنین برخی خطوط صورت ایشان به حدی عمیق است که با بوتاکس ظاهر خوبی پیدا نمی‌کند. بهترین زمان برای انجام بوتاکس با نهایت ثمربخشی، سن ۳۵ سالگی است. بوتاکس روشی موثر برای پیشگیری و رفع خط اخم و چروک‌های عمیق اطراف ابرو است که نه فقط در میانسالی، بلکه در جوانی نیز کاربرد دارد.
افزون بر سالمندان و نوجوانان، بانوان باردار نیز از انجام بوتاکس ابرو منع می‌شوند. زیرا سموم بوتاکس می‌تواند به جنین آسیب برساند. افرادی که روش‌های رایج‌تر رفع خطوط ابرو چون انواع کرم و دارو را امتحان کرده و پاسخ نگرفته‌اند، افرادی که دچار خط اخم، افتادگی ابرو، چین و چروک اطراف چشم یا عدم قرینگی ابرو هستند، کاندیدای مناسبی برای بوتاکس به حساب می‌آیند.

لیفت بوتاکس ابرو

عوارض بوتاکس ابرو

به طور کلی بوتاکس ابرو که با هدف زیبایی انجام شود، عوارض خاص و خطرناکی ندارد. مگر اینکه…

  1. پزشک بی تجربه و نابلد این تزریق را انجام دهد.
  2. فرد به بوتاکس حساسیت نشان دهد.
  3. مرکز انجام خدمات زیبایی نامعتبر و نامناسب باشد.
  4. نکات مراقبتی پیش از تزریق به خوبی انجام نشده باشد.

در این شرایط ممکن است افزون بر عوارض عمومی و طبیعی عمل، عوارض شدید و خطرناکی پدیدار شوند که سلامت فرد را تهدید کنند. بوتاکس ابرو به طور عمومی و طبیعی، التهاب اعصاب و بافت‌ها را بر می‌انگیزد که نتیجه آن، کبودی، درد و تورم در موضع آسیب می‌شود. همچنین احساس سردرد و بی حسی بعد از بوتاکس نیز رایج است که حداکثر تا یک هفته برطرف می‌شود. اما در شرایط فوق که کار به طور صحیح و توسط پزشک ماهر انجام نشود، بوتاکس می‌تواند با عارضه‌های شدیدتری نیز همراه باشد.

  • تنگی نفس و سخت شدن دم و بازدم
  • مشکل در بلع غذا
  • افتادگی ابرو یا پلک و تاثیر نامناسب بوتاکس
  • دشواری و تغییر فرم صحبت کردن
  • دوبینی، کاهش دید و تاری، تورم چشم و خشکی (در مجموع، هرگونه آسیب به چشم)

در این هنگام الزامی ست که به پزشک مراجعه کرده و محتاطانه و فوری درمان را پیگیری نمایید. شایان ذکر است با انتخاب مرکز زیبایی معتبر و بهترین دکتر بوتاکس در تهران و همچنین انجام دقیق مراقبت‌های قبل و بعد از عمل می‌توانید عوارض جانبی را کاهش دهید.

مشاوره آنلاین با دکتر ربابه غیبی

متخصص پوست، مو و زیبایی

عضو آکادمی متخصصین پوست آمریکا و اروپا
عضو انجمن متخصصین پوست ایران

هزینه لیفت ابرو با بوتاکس در سال 1402

یکی از مزایای لیفت ابرو با بوتاکس هزینه مناسب و مقرون به صرفه این روش است. بوتاکس نسبت به جراحی لیفت ابرو، لیفت شقیقه و بسیاری روش‌های دیگر، هزینه مناسبی دارد و بلافاصله بعد از انجام، اثر خود روی چهره را نشان می‌دهد. هزینه بوتاکس، در وهله اول به محل مورد نظر شما برای تزریق بستگی دارد. بوتاکس ابرو به دلیل دوز کم مصرفی بوتاکس، هزینه مناسبی خواهد داشت. با توجه به دوز و مقدار مصرفی ماده بوتاکس و همچنین برند بوتاکس مورد استفاده، تعیین می‌شود به صورت پایه چه هزینه‌های در قیمت بوتاکس ابرو موثر است و باید بپردازید. همچنین کلینیک زیبایی، پزشک متخصص و خدمات و تجهیزات مرکز، همه در هزینه نهایی عمل موثر هستند و بر آن می‌افزایند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *