اثر گرما و نور خورشید بر بوتاکس

اثر گرما و نور خورشید بر بوتاکس

گرمای خورشید و هوای گرم چه تاثیری بر بوتاکس خواهد داشت؟ آیا قرار گرفتن در معرض گرمای خورشید باعث از بین رفتن نتایج بوتاکس می‌شود؟ چه مدت بعد از تزریق بوتاکس می‌توان برای سولاریوم اقدام کرد؟ بعد از تزریق بوتاکس، تا چه مدتی باید از رفتن به سونا و حمام آفتاب خودداری کرد؟

بعد از تزریق بوتاکس لازم است نکات مراقبتی را رعایت کنید تا اثربخشی و مدت زمان ماندگاری آن را به خوبی افزایش دهید. به همین خاطر بسیاری از افراد نگران قرارگیری در معرض نور خورشید پس از تزریق بوتاکس هستند؛ چرا که می‌خواهند بهترین نتیجه را از انجام این درمان زیبایی خود بگیرند. در اینجا به اثر نور خورشید و هوای گرم ناشی از آن بر تزریق بوتاکس انجام شده پرداخته‌ایم تا اطلاعات و آگاهی کافی در این مورد داشته باشید.

تاثیر گرما بر بوتاکس

آیا هوای گرم بر بوتاکس تاثیر گذار است؟

راهکار درمانی و زیبایی بوتاکس شامل تزریق سم بوتولینوم است که با اتصال به گیرنده‌های عصبی عضلانی در ناحیه تزریق شده، موجب فلج کردن این عضلات خواهد شد. این فرآیند که مشاهده تاثیر و نتیجه آن، نیازمند گذشت مدت زمانی در حدود دو هفته بوده، غالبا با التهاب و ورم همراه است. قرار گرفتن در معرض گرما بعد از تزریق بوتاکس، سبب افزایش جریان خون و بزرگ‌تر شدن رگ‌های خونی شده که در نهایت، موجب ملتهب شدن پوست فرد خواهد شد. پس همان طور که می‌بینید گرما و هوای گرم می‌تواند بر نتیجه بوتاکس و میزان ماندگاری آن موثر باشد. به همین دلیل بهتر است مطابق توصیه بهترین دکتر بوتاکس در تهران، حداقل تا 48 ساعت بعد از تزریق بوتاکس در معرض هوای گرم و محیط‌های با دمای بالا قرار نگیرید. چرا که قرار گرفتن در معرض گرما و هوای گرم می‌تواند خطر کبودی و ورم در ناحیه درمان شده با بوتاکس را به دنبال داشته باشد. البته بعد از گذشت 48 ساعت پس از تزریق بوتاکس، می‌توانید با در نظر داشتن نکات مراقبتی که در ادامه به آن‌ها پرداخته‌ایم، در معرض نور خورشید و محیط‌های با هوای گرم نیز قرار بگیرید.

نکات مراقبتی برای قرار گرفتن در معرض گرما و نور خورشید بعد از تزریق بوتاکس

  • افرادی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته‌اند، می‌توانند با رعایت نکات گفته شده در زیر، قرارگیری در معرض نور آفتاب و هوای گرم را مدیریت کرده و از این طریق، اثربخشی و ماندگاری بوتاکس را افزایش دهند. این نکات مراقبتی عبارتند از:
  • تا جای ممکن، خود را در معرض تابش نور خورشید و هوای گرم قرا ندهید و مدت زمان لازم برای التیام و بهبودی پوست خود را در نظر بگیرید.
  • حتما از کرم‌های ضد آفتاب با عدد SPF بالا و میزان حداقل 30 استفاده کنید؛ چرا که اشعه‌های فرابنفش نور خورشید به پوست آسیب رسانده و موجب بروز آفتاب‌سوختگی خواهند شد.
  • استفاده از آنتی اکسیدان‌های موضعی طبق توصیه بهترین متخصص پوست و مو نیز، به مقابله با رادیکال‌های آزاد کمک کرده و از بروز چین و چروک‌ها به خوبی جلوگیری خواهد کرد.

چه مدت بعد از تزریق بوتاکس می‌توان برای سولاریوم اقدام کرد؟

از آن جایی که سولاریوم باعث کاهش میزان تاثیر بوتاکس خواهد شد، بهتر است حداقل تا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس، از انجام سولاریوم خودداری کرده و در این مورد حتما با پزشک خود مشورت کنید. همچنین اگرچه قرار گرفتن در معرض مستقیم اشعه UV که از دستگاه سولار منتشر می‌شود، تزریق بوتاکس انجام شده را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد، اما به طور کلی موجب ایجاد چین و چروک بر روی پوست خواهد شد. به همین دلیل لازم است تا هنگامی که در معرض اشعه فرابنفش UV هستید، از کرم‌ها و محصولات ضد آفتاب بر روی پوست خود استفاده کنید.

چه مدت بعد از تزریق بوتاکس باید از سونا، حمام آفتاب و … پرهیز کرد؟

حمام آفتاب به دلیل آن که پوست را در معرض نور خورشید و گرمای ناشی از آن قرار می‌دهد، بهتر است حداقل بین 24 تا 48 ساعت از انجام آن خودداری کنید. رفتن به سونا نیز، افزون بر قرار دادن پوست در معرض گرما، موجب تعریق بیشتر بدن شده که می‌تواند احتمال بروز عفونت و ایجاد سوزش در محل تزریق بوتاکس را افزایش دهد. دوش آب گرم و یا وان آب گرم نیز، احتمال کبود شدن محل تزریق را افزایش خواهد داد و به همین دلیل بهتر است حداقل تا 24 ساعت بعد از تزریق بوتاکس، از آن‌ها پرهیز کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *