کاشت ابرو در تهران

کاشت ابرو دقیقا چیست؟

کاشت ابرو، درست مانند کاشت موی سنتی، راهی دائمی برای درمان ریزش مو ارائه می دهد. این روش شامل برداشتن مو از پشت سر و کاشت آن ها در ابرو است. کاشت ابرو برای افرادی که می خواهند ظاهر ابروهای خود را تغییر دهند مناسب است. این یک تکنیک جراحی برای بلند کردن خط ابرو و افزایش تراکم آن است. به طور موثری جایگزین آرایش دائمی و خالکوبی می شود. علاوه بر این، مزایای زیادی نسبت به سایر روش ها دارد و جای زخم باقی نمیگذارد و نتیجه طبیعی تری ارائه می دهد. آیا ریزش ابرو پس از کاشت طبیعی است؟ در ادامه اطلاعات بیشتری در این مورد به شما خواهیم گفت.

چرا کاشت ابرو انجام دهیم؟

کاشت ابرو می تواند دلایل زیادی داشته باشد. مانند موهای سر، آلوپسی می تواند بر ابروهای شما نیز تأثیر بگذارد. در این حالت، قوس ابرو کچل می شود. این بیماری هم زنان و هم مردان را تحت تاثیر قرار می دهد و ممکن است به خاطر افزایش سن یا به دلیل یک بیماری خودایمنی رخ دهد، روی ظاهر فرد تاثیر بگذارد و ظاهری نامناسی داشته باشد. علاوه بر این، ابروهای شما ممکن است به دلایل دیگری ریزش داشته باشد یا مانند برداشتن مکرر موهای زائد، آرایش دائمی، بیماری، پیری، سوختگی، آسیب تصادفی ظاهری غیر طبیعی داشته باشند.

حتما بخوانید: از لیزر موهای زائد چه می دانید؟

کاشت ابرو در چه مواردی توصیه می شود؟

هنگامی که فرد بیماری التهابی یا خود ایمنی پیش رونده داشته باشد، کاشت ابرو توصیه نمی شود. زیرا اگر بیماری شما پیشرفته تر شود، موها می ریزند. کاشت ابرو و مو هر دو کار دقیقی هستند که فقط زمانی باید انجام شوند که شرایط زمینه ای تثبیت شود.

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

اولین قدم ترسیم دقیق ابروی جدید است. این یک مرحله ظریف است. زیرا قرار دادن ابرو گاهی اوقات در صورت وجود خالکوبی ناکافی پیچیده می شود. در طی کاشت ابرو، موها یکی یکی و به صورت دستی از پشت سر برداشته می شوند. برای داشتن انحنای موهای ابرو بهتر است موهای بلند برداشته شود. در صورت امکان نیز از قسمت پایین سر نزدیک گردن، جایی که موها با سرعت کمتری رشد می کنند، موها را برم دارند. سپس آنها را یک به یک، با زاویه ای که کاملاً با جهت طبیعی موها مطابقت دارد، کاشت مو را انجام می دهند.

هر گونه کاشت مو، مژه، ابرو یا ریش باید توسط بهترین متخصص پوست و مو در تهران انجام شود، تا نتیجه مطلوبی داشته باشد. ضروری است که کل تیم باید با تجربه باشند. روش کاشت ابرو کوتاه‌تر از کاشت مو یا ریش است. زیرا تعداد پیوندها کمتر است. در واقع، سطحی که باید پیوند زده شود کوچکتر است. فولیکول های کمتری برای استخراج روی گردن و کاشت مجدد روی ابروها وجود خواهد داشت. کاشت ابرو با بی حسی موضعی انجام می شود. بیمار مطلقاً احساس سوزش نمی کند. این روش نسبتا کوتاه است و سه تا چهار ساعت طول خواهد کشید.

کاشت ابرو
کاشت ابرو توسط دکتر غیبی

چه نتایجی را می توان از کاشت ابرو انتظار داشت؟

از روزهای اول بعد از عمل، به بیمار توصیه می شود از ژل فرم دهنده ابرو استفاده کند تا رشد مجدد به صورت هماهنگ انجام شود. نتیجه کاشت از شش ماه بعد قابل مشاهده است و بعد از یک سال نهایی می شود. خط ابروی جدید صورت را متقارن تر و هماهنگ تر می کند. از آنجایی که موهای کاشته شده موهای سر هستند و رشد بیشتری نسبت به موهای ابروها دارند، باید هر دو تا چهار هفته یا بیشتر با قیچی کوتاه شوند. بنابراین نگهداری از ابروهای جدید ضروری است. به همین دلیل است که برداشت موهای سر که کندتر رشد می‌کنند بهتر است، تا مجبور نباشید آن‌ها را زیاد کوتاه کنید.

بعد از کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

مانند هر عمل جراحی،  تورم و مقداری کبودی در عرض 24 تا 48 ساعت بعد از عمل ظاهر می شود. نگران نباشید چون به زودی ناپدید می شوند. پوسته های کوچکی نیز روی ابروها ایجاد می شود و حدود یک هفته بعد از کاشت می افتد. اولین نتایج را تقریباً 3 تا 4 ماه پس از عمل مشاهده خواهید کرد. نتیجه نهایی پس از 9 ماه تا 1 سال حاصل می شود.

بیشتر بخوانید: تزریق بوتاکس در تهران

کاشت ابرو

مدت زمان عمل کاشت ابرو چقدر است؟

برای کاشت ، بسته به میزان اصلاح مورد نظر، شکل ابرو و تعداد گرافت هایی که باید کاشت شوند، حدود سه تا چهار ساعت طول می کشد. این شامل زمان بی‌حسی موضعی، عکسبرداری، برداشت مو، مرتب‌سازی گرافت‌ها و پیوند آن‌ها بر روی قوس ابرو است.

آیا عمل کاشت ابرو دردناک است؟

خیر. شما تحت بیهوشی موضعی خواهید بود، در طول عمل بیدار خواهید بود و چیزی احساس نمی کنید. برای افرادی که حساسیت خاصی به درد دارند، می توان از کرم بی حس کننده استفاده کرد تا کاملاً بدون درد باشد.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

از آنجایی که واحدهای فولیکولی پیوند شده از پوست سر می آیند، سرعت رشد طبیعی مو را حفظ می کنند. به عبارت دیگر، موهای پیوند شده روی ابروها با سرعت بیشتری به رشد خود ادامه می دهند و لازم است هر دو تا چهار هفته یکبار کوتاه شوند. از این رو مزیت انتخاب موهایی که رشد آنها خیلی سریع نیست با انحنای هماهنگ است (روش های برداشت جدید به ما امکان می دهد انحنای کلی مو را شناسایی کنیم). علاوه بر این، در روزهای اول پس از رشد مجدد، استفاده از ژل فرم دهنده برای ایجاد حالت هماهنگ به ابروها توصیه می شود.

نتیجه گیری

دلیل اینکه بسیاری از افراد کاشت ابرو را ترجیح می دهند، این است که روشی دائمی برای ترمیم و تغییر شکل ابرو است. این روش مانند کاشت موی سنتی پوست سر عمل می کند. روش ترمیم ابرو با برداشتن یک به یک فولیکول های مو یا نواری از پوست حاوی فولیکول های مو از ناحیه اهداکننده عمل می کند.

سپس موهای برداشته شده به ناحیه ابرو منتقل می شود، جایی که مو نازک یا کم پشت است. ابروهای نازک یا کم پشت در اثر ضربه، عوامل ارثی یا شرایط پزشکی ایجاد می شوند. یک کاندیدای ایده آل برای عمل کاشت ابرو باید موهای اهدایی داشته باشد که با موهای ابروی او مطابقت داشته باشد. از آنجایی که موهای کاشته شده بسیار سریعتر از موهای اصلی رشد می کنند، فرد باید به طور منظم از ابروهای خود مراقبت کند.

منبع:https://www.nht-europe.com/en/your-needs/eyebrow-transplant.html
https://www.beverlyhillshr.com/post/eyebrow-transplant

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *