ماندگاری کاشت ابرو

ماندگاری کاشت ابرو و نتایج آن

ماندگاری کاشت ابرو چقدر است؟ آیا کاشتن ابرو یک روش دائمی است؟ ریزش ابرو بعد از کاشت چگونه است و چه تاثیری در مدت زمان ماندگاری آن خواهد داشت؟ نتیجه کاشت ابرو بعد از سه ماه چگونه خواهد بود؟ مدت زمان ماندگاری کاشت ابرو به چه عواملی بستگی دارد؟

ماندگاری کاشت ابرو یکی از موارد مهم و تعیین کننده برای افرادی است که می‌خواهند ریزش ابروهای خود را از طریق این روش برطرف کنند. چرا که بسیاری از افراد به دلایل مختلفی از جمله ژنتیک، بالا رفتن سن، بیماری‌ها و حوادث مختلف و …، بخشی از ابروهای خود را از دست داده‎ و یا دچار ریزش مو در ناحیه ابروهای خود شده‌اند. این افراد از روش‌های موقت و کوتاه مدتی مانند ترمیم ماهانه، آرایش‌های مداوم و وقت‌گیر روزانه و همچنین، نتایج غیر طبیعی دیگر روش‌های ترمیمی، نتیجه نگرفته و به دنبال روشی با ماندگاری بالا و طولانی مدت مانند کاشت ابرو هستند.

نتایج کاشت ابرو

ماندگاری و نتیجه نهایی کاشت ابرو

نتیجه نهایی کاشت ابرو معمولا در مدت زمانی حدود یک سال تا یک سال و نیم بعد از انجام آن، مشخص شده و این زمان برای افراد مختلف، متفاوت است. در واقع بعد از گذشت چهار تا شش هفته بعد از انجام کاشت ابرو، برخی از موهای کاشته شده دچار ریزش خواهد شد که یک اتفاق عادی و طبیعی بوده و جای نگرانی ندارد. زیرا بعد از گذشت مدت زمانی بیشتر در حدود دو تا سه ماه، موهای جدید در ناحیه ابروها شروع به رشد کرده و این موها بعد از حدود شش ماه نیز، به خوبی و به طور یکنواخت رشد خواهند کرد. ضمن آن که به دلیل استفاده از فولیکول‌های موی سر برای کاشت ابروها، ابروهای جدید پس از پیوند نیز به رشد خود ادامه خواهند داد و به همین دلیل، نگرانی بابت دوام و ماندگاری ابروهای جدید خود نخواهید داشت.

کاشت ابرو تا چند سال دوام خواهد داشت؟

مدت زمان ماندگاری و دوام کاشت ابرو برای افراد در شرایط مختلف، متفاوت خواهد بود اما در حالت کلی باید بگوییم فولیکول‌های موی مورد استفاده برای کاشت ابرو از نواحی مقاوم در برابر ریزش مو مانند نواحی پشت سر و بالای گوش‌ها استخراج می‌شوند و این فولیکول‌های مو بعد از پیوند، ویژگی‌های خود را حفظ کرده و مانند قبل، به رشد و رویش خود ادامه خواهد داد. البته باید بگوییم برای یک کاشت ابروی موفق بهتر است، ابتدا علت ریزش ابروها را شناسایی و آن‌ را برطرف کرد تا پس از کاشت نیز، فولیکول‌های کاشته شده دچار ریزش دوباره نشوند.

بیشتر بخوانید: اقدامات لازم برای ریزش ابرو پس از کاشت

عوامل تاثیرگذار در ماندگاری کاشت ابرو

نتایج کاشت ابرو گرچه می‌تواند دائمی باشد، اما این مورد به عوامل مختلف و متعددی بستگی دارد. به عنوان مثال، سن، شرایط جسمی و سوابق بیماری هر فرد، تغذیه و سبک زندگی و … در مدت زمان ماندگاری کاشت ابرو موثر بوده و سبب می‌شوند تا این بازه زمانی در هر فردی متفاوت از دیگری باشد. عامل مهم دیگر که در نتیجه نهایی و میزان ماندگاری کاشت مو در ناحیه ابروها موثر خواهد بود، انتخاب بهترین متخصص پوست و مو و مراجعه به او است. چرا که یک پزشک متخصص و با تجربه، بهترین محل بانک مو و همچنین مناسب‌ترین روش انجام عمل پیوند را برای مراجع خود انتخاب خواهد کرد. در واقع پزشک باید فولیکول‌هایی را انتخاب ‌کند که از مقاومت بالایی در برابر ریزش برخوردار هستند و معمولا فولیکول‌های ناحیه پشت سر، چنین ویژگی داشته و بهترین فولیکول‌ها برای کاشت هستند. یک پزشک متخصص همچنین با تخصص و مهارت بالایی که دارد، از آسیب دیدن فولیکول مو در مراحل کاشت ابرو به خوبی جلوگیری خواهد کرد.

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو نیز تاثیر بالایی در میزان ماندگاری و دوام آن داشته و شما می‌توانید با به کار بردن آن‌ها و همچنین رعایت تمام نکات گفته شده از سوی پزشک، مدت زمان ماندگاری ابروهای پیوند شده و جدید خود را به خوبی افزایش دهید.

افزون بر مراقبت‌هایی که بعد از کاشت ابرو باید آن‌ها را رعایت کنید، بهتر است از اصلاح مداوم و بیش از حد ابروها و یا رنگ کردن مکرر ابرو قبل از پایان دوره رشد فولیکول‌های مو، خودداری کنید. همچنین انجام فعالیت‌های سنگین و تمرینات سخت ورزشی در دوران نقاهت کاشت ابرو، ماندگاری و دوام آن را کاهش خواهد داد و لازم است تا پس از انجام کاشت ابروهای خود، تمامی این موارد را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *