ماندگاری ژل بینی

ماندگاری فیلر بینی و ماندگاری ژل بینی

ماندگاری فیلر بینی و ماندگاری ژل بینی چقدر است؟ ماندگاری فیلر بینی گوشتی چه تفاوتی خواهد داشت؟ آیا تزریق فیلر دائمی بینی برای همیشه ماندگاری خواهد داشت؟ مدت زمان ماندگاری ژل بینی عموما چقدر است؟

ماندگاری فیلر بینی در افراد مختلف متفاوت بوده و به عوامل متعددی مانند نوع پوست، نوع ژل و یا فیلر مورد استفاده و … بستگی دارد که در این مقاله به شرح آن‌ها پرداخته‌ایم. اما عموما فیلر بینی برای مدت زمانی حدود شش ماه تا یک سال ماندگاری داشته و بعد از این زمان، باید نسبت به ترمیم آن اقدام کرد.

ماندگاری فیلر بینی

ماندگاری فیلر بینی چقدر است؟

تزریق فیلر بینی که یکی از راه‌های درمانی غیر جراحی و کم تهاجمی برای رفع نواقص ظاهری بینی است، اگر به صورتی دقیق و ایمن تزریق شده باشد، ماندگاری و دوام بسیار بالایی خواهد داشت. در واقع در تزریق فیلر، نباید هر نوع فیلر و یا ژلی مورد استفاده قرار گیرد. همچنین، این تزریق باید در محیطی کاملا استریل انجام شود تا سبب بروز عفونت‌های احتمالی نشود. تزریق فیلر بینی یک را هکار درمانی و زیبایی موقت با تاثیر کوتاه مدت است که بسته به شرایط و عوامل مختلف، مدت زمان ماندگاری متفاوتی خواهد داشت. همچنین نوع فیلر و یا ژل مورد استفاده، تاثیر بسیار بالایی در نتیجه نهایی و میزان ماندگاری فیلر بینی دارد. به عنوان مثال، فیلر میکروقطره نتایجی دائمی و همین‌طور طبیعی ایجاد کرده اما فیلرها و پرکننده‌های موقت، در مدت زمانی حدود شش ماه تا یک سال ماندگاری خواهند داشت.

آیا فیلر بینی دائمی است؟

میزان ماندگاری و دائمی بودن تزریق فیلر بینی را نمی‌توان به صورت قطعی و مشخص بیان کرد چرا که بسته به عوامل مختلف از جمله نوع فیلر مصرفی، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، پرکننده‌های سیلیکونی در دسته فیلرهای دائمی قرار داشته و افرادی که به دنبال فیلر بینی دائمی هستند، می‌توانند از این نوع فیلر استفاده کنند. همچنین افرادی که به جراحی ثانویه و ترمیمی بینی بعد از جراحی رینوپلاستی بینی خود نیاز دارند، می‌توانند از فیلرهای دائمی استفاده کرده و بدون نیاز به انجام جراحی مجدد، این روش را جایگزین کنند.

بیشتر بخوانید: هزینه تزریق فیلر بینی در سال 1402

عوامل موثر در ماندگاری فیلر بینی

دوام و ماندگاری ژل و یا فیلر بینی تزریق شده به عوامل مختلفی بستگی داشته که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تخصص و مهارت پزشک

میزان تخصص، تجربه و مهارت پزشک یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در مدت زمان ماندگاری تزریق ژل بینی است. در واقع، تزریق فیلر بینی از حساسیت بالایی بوده و باید با دقت انجام شود، چرا که ممکن است فیلرهای تزریق شده در زیر پوست حرکت کرده و ظاهر ناصافی در زیر پوست ایجاد کند. همچنین نحوه تزریق فیلر بینی در نواحی مانند نوک بینی و یا پره های بینی از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در صورت تزریق نادرست، به این نواحی فشار وارد کرده و موجب آسیب دیدن پوست خواهد شد. همچنین تزریق فیلر بینی نباید در عروق تغذیه کننده بینی صورت بگیرد و به همین دلیل لازم است متخصص پوست و مو با شناخت کاملی که از آناتومی بینی دارد، این کار را انجام دهد.

  • نوع و میزان نواقص بینی

نوع ناهنجاری‌ها و میزان نواقص ظاهری بینی نیز از جمله عوامل موثر در مدت زمان ماندگاری فیلر بینی است. به عنوان مثال، قوز بینی، افتادگی نوک بینی، قرینه نبودن بینی، انحراف جزئی بینی، بازسازی بینی های کوچک و …، از جمله نواقص ظاهری بینی بوده که می‌توان با تزریق فیلر برای رفع آن‌ها اقدام کرد.

  • سوابق پزشکی و واکنش بدن بیمار

شرایط جسمانی، سوابق پزشکی و واکنش بدن بیمار نیز از جمله عوامل و دلایل موثر در میزان ماندگاری ژل بینی است و همچنین سبب می‌شود برای هر فرد، دوام و ماندگاری متفاوتی داشته باشد. افزون بر این، اسید هیالورونیک نیز در بدن هر شخص با سرعت متفاوتی جذب شده و واکنش بدن هر فرد نسبت به آن، متفاوت خواهد بود.

توصیه‌های افزایش مدت زمان ماندگاری ژل بینی

بعد از تزریق فیلر بینی نیازی به استراحت چندان زیادی نداشته و می‌توانید در مدت زمان کوتاهی به فعالیت‌های خود بازگردید. اما شما‌ می‌توانید با انجام راهکارها و مراقبت‌های لازم، مدت زمان ماندگاری تزریق انجام شده را به خوبی افزایش دهید، از جمله این اقدامات موثر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • از کمپرس سرد در محل تزریق استفاده کنید.
  • از ماساژ و یا فشار دادن نواحی تزریق شده، پرهیز کنید.
  • بعد از انجام تزریق فیلر بینی بهتر است تا 24 ساعت، از لوازم آرایشی و یا محصولات مراقبت پوست استفاده نکنید.
  • از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین استفاده نکرده و در مورد داروهای مصرفی خود با پزشک مربوطه مشورت کنید.
  • بعد از تزریق همچنین، باید از ورزش کردن و انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید، زیرا موجب وخیم‌تر شدن کبودی و تورم ناشی از تزریق خواهد شد.
  • پس از تزریق فیلر بینی همچنین بهتر است تا مدت زمانی حدود دو هفته از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و همچنین محیط‌های گرم مانند سونا و …، خودداری کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *