تزریق فیلر به بینی در تهران

تزریق فیلر بینی و تزریق ژل بینی

تزریق فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟ از چه سنی می‌توان برای تزریق ژل بینی اقدام کرد؟ آیا فیلر بینی را کوچک میکند؟ بهترین فیلر بینی چیست؟ بالا بردن نوک بینی با فیلر چگونه انجام می‌شود؟ آیا فیلر بینی درد دارد؟ عوارض تزریق فیلر و ژل بینی چیست؟ آیا فیلر بینی دائمی است؟ فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

در واقع تزریق فیلر بینی یکی از راه‌هایی است که فرد می‌تواند بدون استفاده از روش‌های تهاجمی مانند عمل های جراحی، فرم بینی خود را اصلاح کرده و آن را به شکل دلخواه خود در بیاورد. فیلر ها یا ژل ها در واقع پر کننده های پوستی هستند که با توجه به برند ها و موادی که در آن ها استفاده می شود، انواع مختلفی دارند. این مواد معمولا با بدن انسان سازگار بوده و ضرری برای آن نخواهند داشت و بیشترین موادی که در تزریق ژل ها استفاده می شود، هیالورونیک اسید است. تزریق فیلر بینی، یک راهکار زیبایی و درمانی بوده که بر خلاف تصورات غلط و رایجی مانند بزرگ‌تر کردن بینی، نواقص ظاهری بینی را برطرف کرده و به زیباتر دیده شدن آن کمک می‌کند.

تزریق فیلر بینی چگونه انجام می‌شود؟

فیلر بینی از آنجایی که خاصیت پر کنندگی دارد، می تواند فضاهای خالی را پر کرده و ظاهری صاف و هم‌سطح در بینی فرد ایجاد کند. بیمار پس از مراجعه به متخصص پوست و مو، انجام مشاوره‌ها و معاینات لازم، می‌تواند برای انجام این راهکار درمانی و زیبایی اقدام کند.

برای تزریق فیلر بینی، ابتدا از بی حسی برای ناحیه تزریق استفاده شده و پس از آن، میزان فیلر و یا ژل مشخص شده با استفاده از سوزن‌های نازکی به زیر پوست تزریق می‌شود که این کار در چند مرحله صورت خواهد گرفت.

فیلر بینی برای چه کسانی مناسب است؟

در صورتی که از شرایط جسمانی سالم و پایدار برخوردار باشید و حساسیت خاصی به ژل های پر کننده نداشته باشید، می توانید این کار را انجام دهید. بیشترین افرادی که کاندید های انجام این روش هستند؛ عبارت اند از:

  • افرادی که قصد دارند افتادگی نوک بینی خود را بالا ببرند.
  • غیرقرینه بودن و یا وجود تورفتگی در بینی‌ دارند که می‌توان با تزریق فیلر و یا ژل، آن را برطرف کرد.
  •  افرادی که با سابقه جراحی بینی که می‌خواهند بدون انجام جراحی ثانویه، ایرادات بر جای مانده را برطرف کنند.
  • هنگامی که پل بینی دچار تورفتگی شده یا کمی پایین‌تر از حالت طبیعی‌ قرار گرفته باشد که موجب کوتاه به نظر رسیدن بینی می‌شود.
  • افراد دارای قوز بینی‌ متوسط که می‌توان با تزریق ژل و یا فیلر، این قوز را برطرف کرده و ظاهری صاف و یکنواخت در پل بینی ایجاد کرد.

افزون بر موارد گفته شده، افرادی با بینی های گوشتی نیز کاندیدای مناسبی برای تزریق فیلر بینی بوده و می‌توانند با تزریق فیلر به نوک بینی و یا اطراف و بالای آن، فرم بینی خود را به خوبی اصلاح کنند.

کاربرد تزریق فیلر بینی

مهم ترین کاربرد های تزریق فیلر به بینی

تزریق فیلر به بینی چه کاربردهایی دارد و برای چه مواردی می توان از آن استفاده کرد؟ در ادامه به برخی از مهم ترین کاربرد های تزریق ژل به بینی این روش غیر تهاجمی جراحی بینی اشاره می کنیم.

  • لیفت نوک بینی به بالا
  • هم سطح کردن بینی های قوز دار
  • برطرف کردن مشکل قرینگی بینی
  • برطرف کردن ایرادات به جا مانده از جراحی بینی
  • اصلاحات ظاهری بینی (مانند برآمدگی ها و فرو رفتگی ها)

بیشتر بخوانید: هزینه تزریق فیلر بینی در سال 1402

فیلر بینی برای چه سنی مناسب است؟

در صورتی که شرایط مناسب برای تزریق فیلر بینی را داشته باشید نمی توان گفت که محدودیت سنی برای شما وجود دارد. صرفا اینکه به سن قانونی رسیده باشید و در تصمیم خود مطمئن باشید کافی است.

عوارض تزریق فیلر بینی

عوارض تزریق ژل به بینی

تزریقات فیلر به بینی در صورتی که توسط متخصص پوست و موی با تجربه و در کلینیک معتبر صورت گیرد، از بروز عوارضات جانبی و خطرناک جلوگیری می کند. اما مانند تزریق بوتاکس اگر در مکانی مانند آرایشگاه ها و کلینیک های نامعتبر انجام شود مشکلات خطرناک و جبران ناپذیری را برای شما ایجاد می کند.

بنابراین قبل از اینکه برای این کار اقدامات لازم را انجام دهید، حتما در رابطه با متخصص پوست و مو و سوابق او تحقیقات لازم را انجام دهید. برای اینکار می توانید به صورت آنلاین جستجوهای لازم را انجام دهید و یا به مطب مراجعه کنید و به صورت حضوری از بیماران نظر آن ها را بپرسید.

کلام آخر

می توان به این موضوع اشاره کرد که روش های غیر تهاجمی مانند تزریق فیلر می توانند تغییرات ایمن تری را در اصلاح فرم بینی به وجود آورند. شما می توانید در ادامه همین مقاله سوالات خود را در رابطه با تزریق ژل به بینی مطرح کنید تا توسط دکتر ربابه غیبی متخصص پوست و مو در اسرع وقت پاسخ خود را دریافت کنید.

سوالات متداول تزریق فیلر بینی

آیا تزریق فیلر بینی درد دارد؟

تزریق فیلر بینی به دلیل استفاده از داروهای بی حسی، درد زیادی نداشته و تنها ممکن است زمان انجام تزریق، کمی سوزش داشته باشید.

آیا فیلر بینی را کوچک میکند؟

فیلر بینی در واقع یک ماده پر کننده بوده و عموما تصور می‌شود سبب بزرگ‌تر شدن بینی شود اما پزشک متخصص با تزریق فیلر در محل مناسب، از آن در جهت رفع نواقص بینی استفاده کرده و ظاهر زیباتری به آن می‌دهد. فیلر بینی با از بین بردن برآمدگی تیغه بینی، برجسته کردن نوک بینی و ایجاد تقارن در دو طرف بینی، سبب اصلاح فرم بینی و کوچک‌تر دیده شدن آن می‌شود.

دوره نقاهت بعد از تزریق ژل به بینی چقدر است؟

تزریق فیلر یا ژل به بینی، یک روش کم تهاجمی بوده که دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد. التهاب و تورم ناشی از تزریق ژل بینی پس از گذشت حدود یک هفته به خوبی برطرف خواهد شد.

مطالب مرتبط

2 پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *